Jak myć samochód?

Czyszczenie samochodu może wydawać się dość prostym zadaniem. Jeśli jednak nie zrobisz tego właściwie, możesz uszkodzić samochód.

Jeśli chcesz ochronić lakier, to są pewne rzeczy, których powinieneś unikać.

Czyszcząc samochód wiesz, że będzie on traktowany z ostrożnością tak długo, jak długo będziesz to robił prawidłowo.

Podczas mycia samochodu są pewne rzeczy, których powinieneś się trzymać i których zdecydowanie powinieneś unikać.

Oto lista za i przeciw, jeśli chodzi o mycie samochodu.

Za

Przygotować się ostrożnie. Używaj wysokiej jakości środków czyszczących, które są specjalnie przeznaczone do czyszczenia samochodów. Niektóre domowe środki czyszczące i chemikalia mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku.

Upewnij się, że posiadasz odpowiednie narzędzia, w tym wiadra, gąbki, szczotki i rękawice z jednym palcem, które są używane wyłącznie do czyszczenia samochodu. Używanie ich do innych zadań może powodować gromadzenie się kurzu, brudu i żwiru, które mogą porysować lakier.

Mycie samochodu

Umyj najpierw powierzchnię zewnętrzną, osusz i wypoleruj, a następnie zajmij się wnętrzem. Najlepiej jest skupić się na konkretnym obszarze w danym momencie, aby dokładnie wiedzieć, jakich produktów potrzebujesz.

Myj samochód poświęcając na to swój czas. Jeśli się spieszysz, możesz łatwo popełnić błędy i przegapić szczegóły, które zepsują ogólny finisz. Wybierz czas mycia, kiedy nie będziesz się spieszyć, aby zrobić to prawidłowo.

Należy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na używanym produkcie. Ważne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami producenta, tak aby wiedzieć, że używasz każdego produktu prawidłowo. Jest to szczególnie ważne w przypadku używania produktów w samochodzie, ponieważ niewłaściwe użycie może potencjalnie uszkodzić lakier i tapicerkę.

Zobacz również:  Pozostaw to profesjonalistom

Sprawdzić nadwozie i opony pod kątem uszkodzeń i usuń ewentualne usterki. Mycie samochodu jest świetne do podkreślania wszelkich problemów, których w innym wypadku nie zauważylibyście.

Czyścić pod nadkolami i innymi przedmiotami. Nie należy używać szczotki drucianej do usuwania zabrudzeń, ponieważ może to spowodować pęknięcie uszczelki lub zabezpieczenia.

W przypadku korzystania z węża, należy mieć wąż, który można wyłączyć na wylocie. Dzięki temu nie musisz wracać do kranu i marnować wody. Lub po prostu upewnij się, że myjesz samochód tuż obok kranu.

Po umyciu woskuj samochód. Po wyczyszczeniu karoserii należy regularnie nakładać wosk samochodowy. Tworzy to warstwę ochronną, która pomaga utrzymać stan farby.

Przeciw

Nie myj samochodu w silnym świetle słonecznym lub gdy jest gorąco. Być może zrobiłeś to wcześniej i zauważyłeś, że woda wysycha smugami, które pokonują punkt mycia samochodu w pierwszej kolejności. Co więcej, nie używaj wosku i pasty, gdy samochód jest ciepły lub właśnie byłeś na długim dystansie, ponieważ wosk działa i trzeba ciężej pracować, aby go wypolerować.

Nie wkładać brudnej ściereczki lub gąbki z powrotem do wody z mydłem. Ponadto, drobne plamki brudu mogą porysować powierzchnię lakieru. Do mycia szmatki należy używać zapasowego wiadra lub kranu lub węża.

Zobacz również:  Co to jest auto detailing

Nie należy używać płynu do mycia naczyń ani innych środków czyszczących. Usuwa wosk z lakieru. Nie jest przeznaczony do mycia samochodów, nie próbuj iść na łatwiznę używając płynu do mycia naczyń, ponieważ jest tańszy niż specjalistyczne produkty do mycia samochodów.

Do mycia nie należy używać ściernego “środka do przywracania farby”, chyba że naprawa farby jest konieczna. Skoncentruj się na swoim głównym zadaniu, jakim jest mycie samochodu. Możesz zwrócić uwagę na wszelkie problemy związane z lakierem i rozwiązać je później.

Nie myj samochodu bez uprzedniego przetestowania wszystkich środków czyszczących. Niektóre produkty mogą reagować z lakierami lub tapicerką, więc ważne jest, aby spróbować ich na małej powierzchni przed użyciem ich w całym samochodzie. Sprawdzić, czy nie ma przebarwień, uszkodzeń, tekstury i innych zmian.

Nie zostawiaj samochodu bez nadzoru podczas mycia. Wiele osób zostawia samochód odblokowany podczas mycia, co może sprawić, że samochód stanie się celem dla złodziei. Nie rób długiej przerwy od sprzątania i  nie zostawiaj swojego samochodu z otwartymi oknami i drzwiami, szczególnie jeśli masz w środku kosztowności. Co najważniejsze, nie zostawiaj kluczy w stacyjce ani w samochodzie podczas mycia.

Oceń ten artykuł