Top 10 Hiperamochodów

1) Koenigsegg Regera

Nowy Koenigsegg Regera został specjalnie zaprojektowany jako luksusowa alternatywa dla tradycyjnych, lekkich, wyścigowych samochodów drogowych Koenigsegg. Koenigsegg Regera łączy w sobie potężny podwójny silnik spalinowy V8 z trzema silnikami elektrycznymi i najnowocześniejszą mocą akumulatorów dzięki nowej technologii napędu bezpośredniego Koenigsegg Direct Drive.

Ta rewolucyjna technologia usuwa tradycyjną skrzynię biegów, czyniąc samochód lżejszym i bardziej wydajnym.

2) Hennessey Venom GT

Hennessey Venom GT to samochód sportowy o wysokich osiągach produkowany przez Hennessey Performance Engineering z siedzibą w Teksasie. Venom jest znacząco zmodyfikowaną wersją Lotusa Elise/Exige.

3) Apollo IE

Apollo to wspierana przez Chiny, włoska firma z siedzibą we Włoszech, która zrodziła się ze szczątków niemieckiego Gumperta. Po raz pierwszy pojawiła się na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2016 r., gdzie zaprezentowała supersamochód o mocy 986 koni mechanicznych.

4) Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo

Dla nowej gry wyścigowej Gran Turismo 6 projektanci Mercedes-Benz opracowali wizjonerską koncepcję supersportowego samochodu – Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo. Ekstremalne proporcje, zmysłowe kontury i inteligentnie wdrożona zaawansowana technologicznie mieszanka tworzą zapierające dech w piersiach bryłę.

Zobacz również:  Dobre wycieraczki to podstawa bezpieczeństwa

5) Aston Martin Valkyrie

Aston Martin Valkyrie – przełomowy hiperszamochód; produkt unikalnego partnerstwa innowacyjnego pomiędzy firmą Aston Martin & Red Bull Racing.

6) Lamborghini Terzo Millennio

Lamborghini stworzyło pierwszy na świecie samodzielnie naprawiającym samochodem sportowym. Terzo Millennio, co w języku włoskim oznacza trzecie tysiąclecie, posiada zdolność wykrywania i naprawiania pęknięć w nadwoziu.

7) SCG003S

Scuderia Cameron Glickenhaus SCG 003 to limitowana edycja samochodu sportowego produkowanego przez amerykańskiego producenta samochodów osobowych Scuderia Cameron Glickenhaus LLC. Jest to trzeci samochód zamówiony przez Jamesa Glickenhaus, z Ferrari P4/5 firmy Pinfarina i P 4/5 Competizione jako pierwszymi dwoma.

8) Tesla Roadster 2.0

Tesla Roadster to czteromiejscowy samochód sportowy o całkowicie elektrycznym napędzie akumulatorowym, wyprodukowany przez Tesla, Inc. W listopadzie 2017 r. ogłoszono, że będzie to najszybszy samochód seryjny, jaki kiedykolwiek powstał. Dostawy zaplanowano na 2020 r. i nie przewiduje się, że rozpoczną się przed wprowadzeniem na rynek modelu Y Tesli.

Zobacz również:  Serwis samochodowy w Unii Europejskiej

9) Koncepcja Nissan 2020

Nissan odsłonił wirtualną propozycję Nissana Concept 2020 Vision Gran Turismo, wizji tego, jak może wyglądać Nissan o wysokich osiągach w przyszłości. Została stworzona dzięki ścisłej współpracy z twórcami Gran Turismo, Polyphony Digital Inc., legendarnego systemu PlayStation.

10) Vulcano Titanium

VULCANO TITANIUM ucieleśnia to, co najlepsze we włoskim wzornictwie i technice. To jednorazowe dzieło włoskiego domu projektowego ICONA jest pierwszym na świecie samochodem z unikalnym nadwoziem z tytanu i włókna węglowego.