Co to jest auto detailing

Samochód jest oczkiem w głowie wielu osób. Prawie każdy mężczyzna wie coś na temat samochodów, a połowa z nich interesuje się nimi w bardzo dużym stopniu. Jednak nie tylko płeć męska jest zainteresowana tym tematem, ponieważ kobiety również coraz częściej udają się do warsztatów i naprawiają swoje auta. Jest to bardzo fajne hobby, które rozszerza wiedzę na temat samochodów. Ciekawostką, która jest coraz powszechniej stosowana w stosunku do aut jest auto detailing. Jednak co to jest dokładnie, znajdzie się w dalszej części tekstu.

Auto detailing, co to jest

Potocznie mówiąc będzie to czyszczenie samochodu we wszystkich formach. Jednak, skoro jest to tak popularne zjawisko, to dlaczego ludzie wolą udać się na auto detailing, a nie na zwykłą myjnię, która w porównaniu cen będzie na pewno tańsza. Jest to spowodowane głównie faktem, że samochód w zwykłej myjni czyszczony jest z zewnątrz i wewnątrz od 30 do 45 min. Jest to na pewno duży plus dla klienta, ponieważ nie musi on czekać godzinami na swoje auto. Jednak udając się do myjni oczekuje się najwyższej jakości pracy, a taka będzie miała odzwierciedlenie tylko w auto detailingu. Samochód w takim salonie czyszczony jest przez parę godzin, czasami zdarza się, że jest to 5 albo 6 godzin ciągłej pracy nad jego wyglądem. Jest to dbanie o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Zobacz również:  Olej silnikowy - Zadbaj o swój silnik

Co wpływa negatywnie na samochód

 1. Czynniki atmosferyczne jak, np. deszcz, śnieg, a nawet grad, który uderza w karoserię samochodu.
 2. Niskie temperatury powietrza, ponieważ w tych warunkach lakier zaczyna kurczyć się.
 3. Wysoka temperatura ma również negatywny wpływ na karoserię, ponieważ lakier zaczyna rozszerzać się.
 4. Negatywny wpływ mają również promienie UV, które powodują kruszenie się lakieru samochodowego.
 5. Zwierzęta, a zawłaszcza owady, które giną na masce samochodu.
 6. Bezpośredni wpływ mają również złe drogi, przez które samochód musi walczyć z dziurami.
 7. Sól, która wyrzucana jest na jezdnie w zimowe dni.

Dlaczego warto skorzystać z auto detailingu

 1. Samochód dostanie bezpieczną powłokę, która będzie zabezpieczała go przed codziennymi zagrożeniami
 2. Lakier zostanie odświeżony, dzięki czemu będzie to powiew świeżości dla samochodu, a także bystrego oka klienta
 3. Zostaną usunięte wszystkie nieprzyjemne zapachy wydobywające się ze środka pojazdu
 4. Samochód zostanie zabezpieczony powłoką ceramiczną
 5. Wszystkie brudy, które były pomijane przez standardową myjnię zostaną wyczyszczone i będzie można się cieszyć prawie nowym samochodem
Zobacz również:  Umowa kupna samochodu - co trzeba wiedzieć?

Podsumowując, auto detailing jest to nowe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą dbać o swoje samochody. Jeżdżenie do standardowej myjni ma także swoje plusy, ponieważ nie trzeba zostawiać tam samochodu na kilka godzin. Jednak, jeśli chce ktoś raz na jakiś czas pojechać na kompleksowe czyszczenie i nie ma zamiaru oszczędzać na tym czasu, to z pewnością może wybrać auto detailing. Jest wiele czynników, które wypływają negatywnie na samochód przez cały okres jego eksploatacji, a korzystanie z dobrej myjni pozwoli utrzymać samochód w najwyższym standardzie.